Dr hab. inż. Filip Górski pracuje na stanowisku profesora na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Kieruje Zakładem Wytwarzania Przyrostowego i Rzeczywistości Wirtualnej oraz pełni funkcję Prodziekana ds. nauki na Wydziale. Jego specjalizacją są technologie skanowania i drukowania 3D dla inżynierii medycznej i biomedycznej, a także wirtualna i rozszerzona rzeczywistość dla zastosowań przemysłowych i medycznych. Jest również biegły w automatyzacji procesów projektowania w systemach CAD i stosowaniu technik inżynierii odwrotnej.
W 2013 roku obronił doktorat z zakresu symulacji numerycznej i badań eksperymentalnych wyrobów wytwarzanych przyrostowo na drukarkach 3D, w 2020 roku uzyskał habilitację z zakresu użycia technik wirtualnych w inżynierii mechanicznej. Dr Górski brał udział w licznych projektach badawczych, często na stanowisku kierowniczym, współpracując z firmami przemysłowymi i krajowymi ośrodkami badawczymi. Jego międzynarodowa współpraca obejmuje naukowców z takich krajów jak Wielka Brytania, Meksyk, Ukraina, Rumunia, Słowacja, Indie i Hiszpania. Otrzymał wiele prestiżowych grantów i nagród, w szczególności za rozwój technologii AutoMedPrint, która koncentruje się na zautomatyzowanym projektowaniu niedrogich protez i ortez drukowanych w 3D dla pacjentów w każdym wieku. Jest autorem lub współautorem blisko 150 publikacji, w tym pięciu książek, a także rozwinął szereg rozwiązań programistycznych, które są obecnie wdrażane w przemyśle, szpitalach i placówkach opieki nad pacjentami.
Wypromował ponad 80 prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich związanych z tematyką druku 3D, wirtualnej rzeczywistości i skanowania 3D, spośród których kilkanaście zostało nagrodzonych w ogólnokrajowych i lokalnych konkursach.
Zajmuję się głównie szeroko pojętą technologią 3D, w przemyśle budowy maszyn oraz w medycynie. Programuję aplikacje VR, pracuję w systemach CAD, jestem specjalistą także w zakresie technologii wytwarzania przyrostowego (druku 3D).
Inventor
CATIA
SolidWorks
AutoCAD
MeshLab
GOM, DAVID, EinScan
Unity 3D
Unreal Engine
EON Reality
3D Studio MAX
C#, C++
VB, VBA, VBScript
Technologie: FDM, SLA, 3DP,
Vacuum Casting, PolyJet
Urządzenia: Prusa, MakerBot, Stratasys, Zortrax, FlashForge, XYZPrinting, Creality, Anet, Raise3D, BambuLab, Phrozen
"Sami możemy zrobić tak mało. Razem możemy zrobić tak wiele"
Mój zespół w Zakładzie WP i WR tworzą:
- dr inż. Wiesław Kuczko
- dr inż. Radosław Wichniarek
- dr inż. Przemysław Zawadzki
- dr inż. Magdalena Żukowska
- dr inż. Krzysztof Łukaszewski
- dr inż. Yuliia Denysenko
- mgr inż. Paweł Buń
- mgr inż. Radosław Paszkiewicz
- mgr inż. Justyna Rybarczyk
- mgr inż. Agata Mrozek-Czajkowska
W kluczowym projekcie AutoMedPrint skład zespołu uzupełniają:
- mgr inż. Natalia Wierzbicka
- dr Sabina Siwiec-Troszczyńska
Ponadto dzielnie wspierają nas koleżanki i koledzy z Zakładu Inżynierii Produkcji, Instytutu Technologii Materiałów i całego Wydziału IM. Współpracujemy także z wieloma instytucjami naukowymi i przemysłowymi z całego świata.
Created with Mobirise - See here